KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16011022
nr 1601 1022
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Oljemålning, Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige, tillskriven. Kvinna på blomsteräng. Ej signerad. Proveniens: Familjen Per & Karl Gerhard. Olja på pannå, ca 55x68 cm, yttermått inklusive ram: 66x81 cm
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Utrop:
15.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 26 februari 2024
kl 18:47:55
25/2 16:42:02
- Klassiska
26 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Lennart Jirlow
Läs mer om Lennart Jirlow